מיו, מיו שלי / אסטריד לינדגרן (משוודית: דנה כספי)
בּוּ היתום אינו מאושר אצל המשפחה שאימצה אותו. הוא ממריא לאֶרץ רְחוקה, שבה מתברר לו שהוא הנסיך מיו, ויוצא עם חברו החדש יום־יום להציל מציפורני האביר קטו את הילדים שכלא בטירתו.


לטעימה מהספר לחצו כאן.
לילות קסומים / יחיעם פדן
רומן באגדות על נסיכה שגדלה במגדל מבודד ועל זר מסתורי המשמיע באוזניה מעשיות מרתקות. לקוראים מתגלות גיבורות אמיצות וחכמות הגוברות על צבא טרולים, על ענקים ועל מכשפים מרושעים. האם יינצל הזר מגורל אכזר?לטעימה מהספר לחצו כאן.
הג'נטלמן הקטן / פיליפה פירס (מאנגלית: ענבל גיל)
בֵּת יושבת על בול עץ וקוראת בקול מתוך ספר על תולעים. למה? האם מישהו מאזין? עד מהרה מגלה הילדה השקטה מיהו המאזין הלא שגרתי. חברוּת נרקמת בין השניים. האם תוכל לעזור לו להגשים את משאלת לבו? באיזה מחיר?
הספר נבחר בעבר ל
מצעד הספרים של משרד החינוך.


לטעימה מהספר לחצו כאן.
האמת על מדוזות / אלי בנג'מין (מאנגלית: יחיעם פדן)
סוזי לא יודעת למה חייה של פראני הסתיימו בפתאומיות, לפני שהספיקה לכפר על הדבר הנורא שעשתה לה. במסעה לגילוי האמת היא לומדת על חברוּת, על אובדן ועל מסתרי היקום. ואיך הכול קשור למדוזות?
הספר נבחר בעבר ל
מצעד הספרים של משרד החינוך.

לטעימה מהספר לחצו כאן.
מחלק העיתונים / וינס וואטר (מאנגלית: יחיעם פדן)
סיפורו של נער בן 12, תלמיד טוב שאוהב מילים – אבל אינו יכול להוציא אותן מהפה, כי הוא מגמגם. הסיפור מתרחש ב־1959 בממפיס, טנסי, בתקופה שבה היו בשיאן הגזענות והשנאה לשחורים. 
הספר נבחר בעבר ל
מצעד הספרים של משרד החינוך, לתוכנית "שמחת הקריאה" ול"ספרות למען סובלנות", רשימת ספרי ילדים ונוער נגד גזענות ולעידוד הומניזם ושלום.


לטעימה מהספר לחצו כאן.
יערות העד המופלאים של אנרי רוסו / מישל מרקל (מאנגלית: יחיעם פדן)
ספר מאויר לקטנים ולגדולים על הצייר הצרפתי אנרי רוסו ועל כוחה של התמדה, בתרגומו של יחיעם פדן.  


לטעימה מהספר לחצו כאן.
רעם מתגלגל / דאג בויד (מאנגלית: יעל ענבר)
ספרו הקלאסי של דאג בויד, מתחקה אחר איש רפואה אינדיאני־אמריקאי, שהיה מורה רוחני, פילוסוף ואקטיביסט. לרעם מתגלגל היה הכוח להבריא מחלות ולרפא פצעים, למצוא צמחי מרפא ולהשתמש בהם לצרכים שונים.


לטעימה מהספר לחצו כאן.